![Cascada din Horn](https://visitvrancea.ro/rails/active_storage/representations/redirect/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBOEpvQnc9PSIsImV4cCI6bnVsbCwicHVyIjoiYmxvYl9pZCJ9fQ==--c66abbde82b5ac6029d15ccd142c503242e27025/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaDdCem9MWm05eWJXRjBTU0lJYW5CbkJqb0dSVlE2RkhKbGMybDZaVjkwYjE5c2FXMXBkRnNIYVFLd0JHa0NzQVE9IiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJ2YXJpYXRpb24ifX0=--23a32a457d648b42c03a707467640b23da4ef05b/Cascada-din-Horn-3.jpg?locale=ro)
Cascada din Horn
Atracție naturală
Despre
Cascada din Horn sau Cascada Mioarele este una din cele mai frumoase căderi de apă din munții Vrancei. Aceasta are o înalțime de aprox. 25m și se află într-un decor pitoresc, care îi conferă o frumusețe aparte.
Cascada este situată la aproximativ 14 km de satul vrâncean Tulnici și la aproximativ 5 km vest de cantonul silvic Alunul, pe un afluent al râului Coza. Traseul durează aprox. 3 ore din locul unde poate fi lăsată o mașină cu garda la sol normală.
Sursă text: invrancea.ro
Sursă poze: CJ Vrancea
Cascada este situată la aproximativ 14 km de satul vrâncean Tulnici și la aproximativ 5 km vest de cantonul silvic Alunul, pe un afluent al râului Coza. Traseul durează aprox. 3 ore din locul unde poate fi lăsată o mașină cu garda la sol normală.
Sursă text: invrancea.ro
Sursă poze: CJ Vrancea