![Cascada Mișina de la Nistorești](https://visitvrancea.ro/rails/active_storage/representations/redirect/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaHBBM0pvQnc9PSIsImV4cCI6bnVsbCwicHVyIjoiYmxvYl9pZCJ9fQ==--9b7c4f430dacb53815bf303244b5081bd6400ce6/eyJfcmFpbHMiOnsibWVzc2FnZSI6IkJBaDdCem9MWm05eWJXRjBTU0lKYW5CbFp3WTZCa1ZVT2hSeVpYTnBlbVZmZEc5ZmJHbHRhWFJiQjJrQ3NBUnBBckFFIiwiZXhwIjpudWxsLCJwdXIiOiJ2YXJpYXRpb24ifX0=--c32010049ea9778a3106b387f5ae7b66e98496cd/75199808_735520073618047_4038296897885044736_n.jpeg?locale=ro)
Cascada Mișina de la Nistorești
Atracție naturală
Despre
Cascada Mișina, numită de localnici Cascada Boului, este situată în partea de vest a județului Vrancea, în bazinul superior al râului Mișina, la o altitudine de aproximativ 1200 metri.
Pentru a a ajunge în zonă urmăm DJ 205 M pe traseul : Năruja - Podu Nărujei - Nistorești - Vetrești - Herăstrău - Valea Neagră, apoi circa 2 ore la pas pe potecă.